• Біздің парақшалар:

"Оскар-2018" номинанттары

23 қаңтарда Америка киноакадемиясы тағайындайтын "Оскар-2018" сыйлығының номинанттары жарияланды.

Номинациялар саны бойынша Гильермо дель Торо "Су пішіні" картинасы көш бастап тұр. Барлығы 13 категорияға ілігіпті. Үздік үштікке 8 номинациясы бар "Дюнкерк" пен жетеуіне іліккен "Миссури, Эббинг шекарасындағы үш билборд" фильмдері кірді.

Үздік фильм:

"Мені өз атыңмен шақыр" / "Call Me by Your Name"

"Ауыр кезең" / "Darkest Hour"

"Дюнкерк" / "Dunkirk"

"Аулақ" / "Get Out"

"Леди Бёрд" / "Lady Bird"

"Көрінбейтін жіп" / "Phantom Thread" 

"Хабар" / "The Post"

"Су пішіні" / "The Shape of Water"

"Миссури, Эббинг шекарасындағы үш билборд" / "Three Billboards outside Ebbing, Missouri"

 

Үздік актер:

Тимоти Шаламе - "Мені өз атыңмен шақыр" / "Call Me by Your Name"

Дэниэл Дэй-Льюис - "Көрінбейтін жіп" / "Phantom Thread"

Дэниэл Калуя - "Аулақ" / "Get Out"

Гари Олдман - "Ауыр кезең" / "Darkest Hour"

Дензел Вашингтон - "Роман Израэл, Esq." / "Roman J. Israel, Esq."

 

Үздік актриса:

Салли Хокинс - "Су пішіні" / "The Shape of Water"

Фрэнсис МакДорманд - "Миссури, Эббинг шекарасындағы үш билборд" / "Three Billboards outside Ebbing, Missouri"

Марго Робби - "Мен, Тоня" / "I, Tonya"

Сирша Ронан - "Леди Бёрд" / "Lady Bird"

Мэрил Стрип - "Хабар" / "The Post"

 

Екінші пландағы үздік актер:

Уиллем Дефо - "Флорида жобасы" / "The Florida Project"

Вуди Харрельсон - "Миссури, Эббинг шекарасындағы үш билборд" / "Three Billboards outside Ebbing, Missouri"

Ричард Дженкинс - "Су пішіні" / "The Shape of Water"

Кристофер Пламмер - "Әлемнің бүкіл ақшасы" / "All the Money in the World"

Сэм Рокуэлл - "Миссури, Эббинг шекарасындағы үш билборд" / "Three Billboards outside Ebbing, Missouri"

 

Екінші пландағы үздік актриса:

Мэри Джей Блайдж - "Мадбаунд" / "Mudbound"

Эллисон Дженни - "Мен, Тоня" / "I, Tonya"

Лесли Мэнвилл - "Көрінбейтін жіп" / "Phantom Thread"

Лори Меткаф - "Леди Бёрд" / "Lady Bird"

Октавия Спенсер - "Су пішіні" / "The Shape of Water"

 

Үздік анимациялық фильм:

"Сәби бастық" / "The Boss Baby" (Том МакГрат, Рэмси Энн Наито)

"Асыраушы" / "The Breadwinner" (Нора Туми, Энтони Лео)

"Коко құпиясы" / "Coco" (Ли Анкрич, Дарла К. Андерсон)

"Фердинанд" / "Ferdinand" (Карлос Салдана)

"Махаббатпен, Винсент" / "Loving Vincent" (Дорота КобелаХью Уэлшман, Айван Мактаггарт)

 

Үздік операторлық жұмыс:

"Жүзбен жүгіруші 2049" / "Blade Runner 2049" (Роджер Дикинс)

"Ауыр кезең" / "Darkest Hour" (Бруно Дельбоннель)

"Дюнкерк" / "Dunkirk" (Хойте Ван Хойтема)

"Мадбаунд" / "Mudbound" (Рэйчел Моррисон)

"Су пішіні" / "The Shape of Water"

 

Үздік костюм дизайны:

"Сұлу мен Құбыжық" / "Beauty and the Beast" (Жаклин Дюрран)

"Ауыр кезең" / "Darkest Hour" (Жаклин Дюрран)

"Көрінбейтін жіп" / "Phantom Thread" (Марк Бриджес)

"Су пішіні" / "The Shape of Water" (Луис Секейра)

"Виктория мен Абдул" / "Victoria & Abdul" (Консолата Бойл)

 

Үздік режиссер:

Кристофер Нолан - "Дюнкерк" / "Dunkirk" 

Джордан Пил - "Аулақ" / "Get Out"

Грета Гервиг - "Леди Бёрд" / "Lady Bird"

Пол Томас Андерсон - "Көрінбейтін жіп" / "Phantom Thread" 

Гильермо дель Торо - "Су пішіні" / "The Shape of Water"

 

Үздік деректі фильм (толық метр):

"Abacus: Small Enough to Jail" (Стив Джеймс, Марк Миттен, Джули Голдман)

"Келбеттер, ауылдар" / "Visages, villages" (ДжейАрАньес Варда, Розали Варда)

"Икар"/ "Icarus" (Брайан Фогель, Дэн Коган)

"Алеппоның соңғы адамдары" / "De sidste mænd i Aleppo" (Firas Fayyad, Kareem Abeed, Soeren Steen Jespersen)

"Стронг-Айленд" / "Strong Island" (Янс Форд, Джослин Барнс)


Үздік деректі фильм (қысқа метр):

"Эдит+Эдди" / "Edith+Eddie" (Laura Checkoway, Томас Ли Райт)

"Жұмақ - 405 шосседегі кептеліс" / "Heaven is a traffic jam on the 405" (Фрэнк Стифел)

"Қаһарман" / "Heroin(e)" (Elaine McMillion Sheldon, Kerrin James Sheldon)

"Пышақ өнері" / "Knife Skills" (Томас Леннон)

"Тоқтаған қозғалыс" / "Traffic Stop" (Кейт Дэвис, David Heilbroner)


Үздік монтаж:

"Балақай драйвер" / "Baby Driver" (Джонатан АмосПол Мачлисс)

"Дюнкерк" / "Dunkirk" (Ли Смит)

"Мен, Тоня" / "I, Tonya" (Татьяна С. Ригел)

"Су пішіні" / "The Shape of Water" (Сидни Волински)

"Миссури, Эббинг шекарасындағы үш билборд" / "Three Billboards outside Ebbing, Missouri" (Джон Грегори)

 

Шет тіліндегі үздік фильм:

"Фантастика әйел" / "Una mujer fantástica" - Чили

"Зәбір" / "L'insulte" - Ливан

"Тасжүрек" / "Loveless" - Ресей

"Тән мен рух туралы" / "Testről és Lélekről" - Мажарстан

"Квадрат" / "The Square" - Швеция

 

Үздік грим және шаш үлгісі:

"Ауыр кезең" / "Darkest Hour" (Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick)

"Виктория мен Абдул" / "Victoria & Abdul" (Daniel Phillips, Lou Sheppard)

"Ғажап" / "Wonder" (Arjen Tuiten)

 

Үздік композитор:

"Дюнкерк" / "Dunkirk" (Ханс Циммер)

"Көрінбейтін жіп" / "Phantom Thread" (Джонни Гринвуд)

"Су пішіні" / "The Shape of Water" (Александр Депла)

"Жұлдызды соғыстар: Соңғы джедай" / "Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi" (Джон Уильямс)

"Миссури, Эббинг шекарасындағы үш билборд" / "Three Billboards outside Ebbing, Missouri" (Картер Бёруэлл)

 

Үздік ән:

Mighty river - "Мадбаунд" / "Mudbound"

Mystery of love - "Мені өз атыңмен шақыр" / "Call Me by Your Name"

Remember me - "Коко құпиясы" / "Coco"

Stand up for something - "Маршалл" / "Marshall"

This is me - "Ұлы шоумен" / "The Greatest Showman" 

 

Үздік қоюшы-суретші:

"Сұлу мен Құбыжық" / "Beauty and the Beast" (Сара Гринвуд, Кэти Спенсер)

"Жүзбен жүгіруші 2049" / "Blade Runner 2049" (Деннис Гасснер, Алессандра Керцола)

"Ауыр кезең" / "Darkest Hour" (Сара Гринвуд, Кэти Спенсер)

"Дюнкерк" / "Dunkirk" (Нэйтан Краули, Гари Феттис)

"Су пішіні" / "The Shape of Water" (Пол Д. Остерберри, Шэйн Виё, Джеффри А. Мелвин)

 

Үздік қысқа метр (анимация):

"Қымбатты баскетбол" / "Dear Basketball" (Глен Кин, Коби Брайант)

"Бақтағы сауық" / "Garden Party" (Victor Caire, Gabriel Grapperon)

"Лу" / "LOU" (Дэйв Маллинз, Dana Murray)

"Жағымсыз кеңістік" / "Negative Space" (Max Porter, Ru Kuwahata)

"Теріс ұйқастар" / "Revolting Rhymes" (Ян ЛачауэрДжейкоб Шух)

 

Үздік қысқа метр (көркем):

"Де-Калб бастауыш мектебі" / "DeKalb Elementary" (Рид Ван Дайк)

"Он бір сағат" / "The Eleven O'Clock" (Дерин Сил, Джош Лоусон)

"Менің туысым Эммет" / "My Nephew Emmett" (Kevin Wilson Jr.)

"Мылқау бала" / "The Silent Child" (Крис Овертон, Рэйчел Шентон)

"Watu Wote: Біз бәріміз" / "Watu Wote: All of us" (Катя Бенрат, Тобиаш Розен)

 

Үздік дыбыс монтажы (sound editing):

"Балақай драйвер" / "Baby Driver" (Julian Slater)

"Жүзбен жүгіруші 2049" / "Blade Runner 2049" (Mark Mangini, Theo Green)

"Дюнкерк" / "Dunkirk" (Richard King, Alex Gibson)

"Су пішіні" / "The Shape of Water" (Nathan Robitaille, Nelson Ferreira)

"Жұлдызды соғыстар: Соңғы джедай" / "Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi" (Matthew Wood, Ren Klyce)

 

Үздік дыбыс үйлесімі (sound mixing):

"Балақай драйвер" / "Baby Driver" (Julian Slater, Tim Cavagin, Mary H. Ellis)

"Жүзбен жүгіруші 2049" / "Blade Runner 2049" (Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mac Ruth)

"Дюнкерк" / "Dunkirk" (Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo)

"Су пішіні" / "The Shape of Water" (Christian Cooke, Brad Zoern, Glen Gauthier)

"Жұлдызды соғыстар: Соңғы джедай" / "Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi" (David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce, Stuart Wilson)

 

Үздік визуал эффектілер:

"Жүзбен жүгіруші 2049" / "Blade Runner 2049" (John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert, Richard R. Hoover)

"Галактика сақшылары. 2 бөлім" / "Guardians of the Galaxy Vol. 2" (Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner, Dan Sudick)

"Конг: Бассүйек аралы" / "Kong: Skull Island" (Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza, Mike Meinardus)

"Жұлдызды соғыстар: Соңғы джедай" / "Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi" (Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan, Chris Corbould)

"Маймылдар ғаламшары үшін соғыс" / "War for the Planet of the Apes" (Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon, Joel Whist)

 

Үздік бейімделген сценарий:

"Мені өз атыңмен шақыр" / "Call Me by Your Name" (Джеймс Айвори)

"Бейбақ әртіс" / "The Disaster Artist" (Скотт НойстедтерМайкл Х. Уэбер)

"Логан" / "Logan" (Скотт Фрэнк, Джеймс МэнголдМайкл Грин)

"Моллидің ойыны" / "Molly's Game" (Аарон Соркин)

"Мадбаунд" / "Mudbound" (Вирджил Уильямс, Ди Риис)

 

Үздік түпнұсқа сценарий:

"Үлкен дерт / "The Big Sick" (Эмили В. ГордонКумэйл Нанджиани)

"Аулақ" / "Get Out" (Джордан Пил)

"Леди Бёрд" / "Lady Bird" (Грета Гервиг)

"Су пішіні" / "The Shape of Water (Ванесса ТейлорГильермо дель Торо)

"Миссури, Эббинг шекарасындағы үш билборд" / "Three Billboards outside Ebbing, Missouri" (Мартин МакДона)

Америка киноакадемиясының 90 марапаттау шарасы 4 наурызды өтеді. Жүргізетін - Джимми Киммел.

 

Дереккөз: oscar.go.com

Пікірлер